Avada - en to ro translation catalogue (176 entries)

en: Oops, This Page Could Not Be Found!
ro: Hopa, pagina nu a fost gasita!

en: Search Our Website
ro: Cauta in site-ul nostru

en: Can't find what you need? Take a moment and do a search below!
ro: Nu ati gasit ce doriti? Asteptati un moment si efectuati o alta cautare!

en: Search for:
ro: Cautare...

en: Search the Forum...
ro: Cauta in forum...

en: In reply to:
ro:  - Raspunde

en: in forum
ro: Rol forum:

en: in reply to:
ro:  - Raspunde

en: No Comments
ro: Nu sunt comentarii

en: One Comment
ro: Un comentariu

en: Previous
ro: Inapoi

en: Next
ro: Inainte

en: Comments are closed.
ro: Comentarii oprite

en: Name (required)
ro: Nume (necesar)

en: Name
ro: Nume

en: Email (required)
ro: E-mail (necesar)

en: Email
ro: E-mail:

en: Website
ro: Site Web

en: Comment...
ro: Comentariu...

en: Leave A Comment
ro: Comenteaza

en: Log out of this account
ro: Iesire din acest cont

en: Post Comment
ro: Adauga comentariu

en: Products
ro: Produse

en: Theme Options
ro: Optiuni Tema

en: All
ro: Toate

en: Install
ro: Instaleaza

en: Active
ro: Activ

en: Activate
ro: Activeaza

en: Required
ro: Necesar

en: Learn More
ro: Afla mai multe

en: Home URL:
ro: Acasa

en: SUHOSIN Installed:
ro: Nu este instalat

en: WP Remote Post:
ro: Articole asemanatoare

en: Not Installed
ro: Nu este instalat

en: Cancel
ro: Anuleaza

en: Description
ro: Descriere

en: Custom CSS
ro: CSS personalizat

en: CSS Code
ro: Codul CSS

en: Related Posts
ro: Articole asemanatoare

en: Related Projects
ro: Proiecte asemanatoare

en: My Account
ro: Contul meu

en: Username
ro: Utilizator

en: Password
ro: Parola

en: Remember Me
ro: Tine-ma minte

en: Log In
ro: Autentificare

en: Cart
ro: Cos

en: View Cart
ro: Vezi cosul

en: Checkout
ro: La casa

en: Search
ro: Cauta

en: Install Plugins
ro: Instalare plugin-uri

note: translators: %1$s = plugin name(s) translators: %s: plugin name.
en: Installing Plugin: %s
ro: Instalez plugin-ul: %s

en: Something went wrong with the plugin API.
ro: Ceva a mers prost cu API-ul plugin-ului.

en: Return to Required Plugins Installer
ro: Inapoi la Instalare Plugin-uri Necesare

en: Plugin activated successfully.
ro: Plugin activat cu succes.

note: translators: %1$s = dashboard link.
en: All plugins installed and activated successfully. %s
ro: Toate plugin-urile sint instalate si activate cu succes. %s

en: Sucessfully imported demo data!
ro: Datele demo au fost importate cu succes!

en: Home
ro: Acasa

en: Search:
ro: Cauta

en: 404 - Page not Found
ro: 404 - Pagina nu a fost gasita

note: translators: Number.
en: Post count: %s
ro: Nr. articole: %s

en: Need a new search?
ro: Doriti o noua cautare?

en: If you didn't find what you were looking for, try a new search!
ro: Daca nu ati gasit ce ati dorit, incercati o noua cautare, cu alte criterii!

en: Default Style
ro: Ordine implicita

en: Select Widget Area
ro: Selecteaza Zona Widget

en: Mega Menu Number of Columns
ro: Mega Menu - numarul coloanelor

en: Auto
ro: Automat

en: Mega Menu Widget Area
ro: Mega Menu zona widget

note: translators: %s: title of menu item in draft status
en: %s (Pending)
ro: %s (In asteptare)

en: sub item
ro: element secundar

en: Edit Menu Item
ro: Editare element menu

en: Navigation Label
ro: Eticheta navigare

en: Title Attribute
ro: Titlu atribut

en: Open link in a new window/tab
ro: Deschide legatura intr-o noua fereastra/caseta

en: CSS Classes (optional)
ro: Clase CSS (optional)

en: Link Relationship (XFN)
ro: Legatura relationala (XFN)

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
ro: Descrierea va fi afisata in menu daca tema curenta suporta aceasta.

en: Move
ro: Deplaseaza

en: Up one
ro: Mai sus cu una

en: Down one
ro: Mai jos cu una

en: To the top
ro: In sus

en: Go to...
ro: Mergi la...

en: Shopping Cart
ro: Cos de cumparaturi

en: Details
ro: Detalii

en: Below
ro: Poti folosi cele doua butoane de mai jos pentru o copie de siguranta a optiunilor actuale, pentru cazul in care se doreste o restaurare mai tarziu. Aceasta optiune este folositoare daca experimentezi posibilitatile temei, dar doresti sa pastrezi vechile setari in caz ca ai nevoie de ele inapoi.

note: translators: %1$s: Comment date. %2$s: Comment time.
en: %1$s at %2$s
ro: %1$s la %2$s

en:  - Edit
ro: - Editeaza

en:  - Reply
ro:  - Raspunde

en: Your comment is awaiting moderation.
ro: Comentariul asteapta aprobarea.

en: Install Required Plugins
ro: Instalare plugin-uri necesare

note: translators: 1: plugin name(s).
en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
ro[0]: Instalez plugin-ul: %s
ro[1]: Instalez plugin-ul: %s
ro[2]: Instalez plugin-ul: %s

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
ro[0]: Acivare plugin asuata.
ro[1]: Acivare plugin asuata.
ro[2]: Acivare plugin asuata.

en: Return to the Dashboard
ro: Inapoi la Panoul de Control

note: translators: 1: dashboard link.
en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
ro: Plugin-uri instalate si activate cu succes. %1$s

en: Dismiss this notice
ro: Renuntati la a aceasta  notificare

en: Update Required
ro: Necesar

en: Recommended
ro: Recomandat

en: WordPress Repository
ro: Depozit WordPress

en: External Source
ro: Legatura externa

en: Pre-Packaged
ro: Pre-impachetat

en: Installed But Not Activated
ro: Instalat dar neactivat

en: Requires Update
ro: Necesar

en: Update recommended
ro: Recomandat

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Descarc si instalez pachetul de la <span class="code">%s</span>&#8230;
ro[1]: Descarc si instalez pachetul de la <span class="code">%s</span>&#8230;
ro[2]: Descarc si instalez pachetul de la <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Installed version:
ro: Instalare plugin-uri

en: Source
ro: Sursa

en: Type
ro: Tip

en: Status
ro: Stare

en: Plugin activation failed.
ro: Acivare plugin asuata.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ro: Instalare Plugin %1$s (%2$d/%3$d)

note: translators: 1: plugin name, 2: error message.
en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
ro: A intervenit o erare in timpul instalarii %1$s: <strong>%2$s</strong>.

note: translators: 1: plugin name.
en: The installation of %1$s failed.
ro: Instalarea %1$s a esuat.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ro: Procesul de instalare si activare a inceput. In functie de hosting, acest proces poate dura. Va rugam sa asteptati.

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed and activated successfully.
ro: %1$s este instalat si activat cu succes.

en: Show Details
ro: Arata detaliile.

en: Hide Details
ro: Ascunde detaliile.

en: All installations and activations have been completed.
ro: Toate instalarile si activarile sunt complete.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ro: Instalare si activare plugin %1$s (%2$d/%3$d)

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ro: Instalarea a inceput. Acest proces poate dura pe unele hosting-uri, va rugam sa asteptati cu calm.

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed successfully.
ro: %1$s instalat cu succes.

en: All installations have been completed.
ro: Toate instalarile sunt complete.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ro: Instalare Plugin %1$s (%2$d/%3$d)

en: Continue
ro: Continua

note: translators: The search query.
en: Search results for: %s
ro: Rezultatele cautarii pentru: %s

en: Error 404 Page
ro: Pagina Eroare 404

en: Back to Parent Page
ro: Inapoi la pagina principala

en: Please enter correct details for this required field.
ro: Te rog sa introduci detaliile corecte pentru acest camp.

en: Product
ro: Produs

en: Loading the next set of posts...
ro: Se incarca urmatorul set de articole...

en: Link
ro: Legatura relationala (XFN)

en: Show
ro: Arata

en: 0 Comments
ro: 0 Comentarii

en: 1 Comment
ro: 1 Comentariu

en: Sidebar
ro: Bara laterala

en: Price
ro: Pret

en: Code
ro: Ai un cod promotional?

en: Title
ro: Dezactiveaza titlul coloanei Mega Menu

en: Post
ro: Nr. articole: %s

en: Project URL
ro: URL proiect

en: Show Comments
ro: Nu sunt comentarii

en: Comments
ro: Comentarii

en: Related Posts / Projects
ro: Proiecte asemanatoare

en: Related Posts / Projects Speed
ro: Proiecte asemanatoare

en: Menu
ro: Dezactiveaza titlul coloanei Mega Menu

en: Main Menu Item Padding
ro: Editare element menu

en: Mega Menu Item Divider
ro: Mega Menu zona widget

en: Project Details
ro: Detalii proiect

en: Date
ro: Data

en: Categories
ro: Categorii

en: Tags
ro: Tinte

en: Share This Story, Choose Your Platform!
ro: Spune si altora despre asta, Alege platforma!

en: Previous Post
ro: Articolul precedent

en: Next Post
ro: Următorul articol

en: Couldn't find what you're looking for!
ro: Nu am putut gasi ceea ce cauti!

en: Oops!
ro: Hopa!

en: If you want to rephrase your query, here is your chance:
ro: Daca doresti sa reformulezi cererea, acum ai o sansa:

en: Search ...
ro: Cautare...

en: This author has not yet filled in any details.
ro: Autorul nu are detalii introduse, deocamdata.

en: Edit profile
ro: Modificare profil

en: Read More
ro: Mai mult

en: Billing Address
ro: Adresa de facturare

en: Shipping Address
ro: Adresa de livrare

en: Additional Information
ro: Informatii aditionale

en: Review &amp; Payment
ro: Recenzie &amp; Plata

en: Have A Promotional Code?
ro: Ai un cod promotional?

en: Default Order
ro: Ordine implicita

en: Popularity
ro: Popularitate

en: Rating
ro: Evaluare

en: Search...
ro: Cautare...

en: Email:
ro: E-mail:

en: Phone:
ro: Telefon:

en: days
ro: zile

en: hours
ro: ore

en: %s Navigation
ro: Eticheta navigare

en: Date:
ro: Data

note: Author of the plugin/theme
en: ThemeFusion
ro: Optiuni Tema

[ctx: by author]
en: by %s
ro: %s...
