Avada - en to nb_NO translation catalogue (239 entries)

en: Oops, This Page Could Not Be Found!
nb_NO: Siden ble ikke funnet!

en: Search Our Website
nb_NO: Søk i nettstedet vårt

en: Can't find what you need? Take a moment and do a search below!
nb_NO: Finner du ikke det du leter etter? Gjør et søk nedenfor!

en: Search for:
nb_NO: Søk …

en: Search the Forum...
nb_NO: Søk i forumet …

en: In reply to:
nb_NO:  - Svar

en: in forum
nb_NO: Forumrolle:

en: in reply to:
nb_NO:  - Svar

en: No Comments
nb_NO: Ingen kommentarer

en: One Comment
nb_NO: En kommentar

en: Previous
nb_NO: Forrige

en: Next
nb_NO: Neste

en: Comments are closed.
nb_NO: Kommentarfeltet er stengt.

en: Name (required)
nb_NO: Navn (påkrevd)

en: Name
nb_NO: Navn

en: Email (required)
nb_NO: E-post (påkrevd)

en: Email
nb_NO: E-post

en: Website
nb_NO: Nettsted

en: Comment...
nb_NO: Kommenter …

en: Leave A Comment
nb_NO: Legg igjen en kommentar

en: Log out of this account
nb_NO: Logg ut av denne kontoen

en: Post Comment
nb_NO: Send kommentar

en: Pages
nb_NO: Sider:

en: Products
nb_NO: Produkter

en: All
nb_NO: Alle

en: Install
nb_NO: Installer

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Required
nb_NO: Påkrevd

en: Facebook Group
nb_NO: Facebook

en: Learn More
nb_NO: Les mer

en: Home URL:
nb_NO: Hjem

en: SUHOSIN Installed:
nb_NO: Ikke installert

en: ZipArchive:
nb_NO: Daglig arkiv:

en: WP Remote Post:
nb_NO: Relaterte innlegg

en: Not Installed
nb_NO: Ikke installert

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: None
nb_NO: Ingen

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Related Posts
nb_NO: Relaterte innlegg

en: Related Projects
nb_NO: Relaterte prosjekter

en: My Account
nb_NO: Min konto

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Password
nb_NO: Passord

en: Remember Me
nb_NO: Husk meg

en: Log In
nb_NO: Logg inn

en: Cart
nb_NO: Handlevogn

en: View Cart
nb_NO: Vis handlevogn

en: Checkout
nb_NO: Kasse

en: Search
nb_NO: Søk

en: Install Plugins
nb_NO: Installer utvidelser

note: translators: %1$s = plugin name(s) translators: %s: plugin name.
en: Installing Plugin: %s
nb_NO: Installerer utvidelse: %s

en: Something went wrong with the plugin API.
nb_NO: Noe gikk galt med utvidelses-API-en.

en: Return to Required Plugins Installer
nb_NO: Returner til installasjonen av påkrevde utvidelser

en: Plugin activated successfully.
nb_NO: Utvidelsen ble aktivert.

note: translators: %1$s = dashboard link.
en: All plugins installed and activated successfully. %s
nb_NO: Alle utvidelser ble riktig installert og aktivert. %s

en: Sucessfully imported demo data!
nb_NO: Demodata ble riktig importert!

en: Home
nb_NO: Hjem

en: Search:
nb_NO: Søk

en: 404 - Page not Found
nb_NO: 404 – Siden ikke funnet

note: translators: Number.
en: Post count: %s
nb_NO: Antall innlegg: %s

en: Need a new search?
nb_NO: Trenger du et nytt søk?

en: If you didn't find what you were looking for, try a new search!
nb_NO: Gjør et nytt søk hvis du ikke fant det du lette etter!

en: Default Style
nb_NO: Standardrekkefølge

en: Button Small
nb_NO: Knapp #1

en: Button Medium
nb_NO: Knapp #1

en: Button Large
nb_NO: Knapp #1

en: Button xLarge
nb_NO: Knapp #1

note: translators: Number.
en: Featured image %s
nb_NO: Deaktiver first featured bilde

note: translators: Number.
en: Set featured image %s
nb_NO: Deaktiver first featured bilde

en: sub item
nb_NO: under-element

en: Move up
nb_NO: Flytt opp

en: Move down
nb_NO: Flytt ned

en: Edit Menu Item
nb_NO: Rediger meny-element

en: Open link in a new window/tab
nb_NO: Åpne link i nytt vindu/fane

en: CSS Classes (optional)
nb_NO: CSS-klasser (valgfritt)

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
nb_NO: Beskrivelsen vises i menyen dersom valgt tema støtter det.

en: Move
nb_NO: Flytt

en: Up one
nb_NO: Opp en

en: Down one
nb_NO: Ned en

en: To the top
nb_NO: Til toppen

en: Go to...
nb_NO: Gå til …

en: Shopping Cart
nb_NO: Handlevogn

en: Details
nb_NO: Detaljer

en: Default
nb_NO: I piksler, standard er 42

en: Below
nb_NO: Under

en: Above
nb_NO: Over

en: Hide
nb_NO: Gjem adressenål

note: translators: %1$s: Comment date. %2$s: Comment time.
en: %1$s at %2$s
nb_NO: %1$s kl %2$s

en:  - Edit
nb_NO:  - Rediger

en:  - Reply
nb_NO:  - Svar

en: Your comment is awaiting moderation.
nb_NO: Din kommentar venter på moderering.

en: Install Required Plugins
nb_NO: Installer påkrevde utvidelser

note: translators: 1: plugin name(s).
en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
nb_NO[0]: Installerer utvidelse: %s
nb_NO[1]: Installerer utvidelse: %s

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
nb_NO[0]: Aktivering av utvidelsen feilet.
nb_NO[1]: Aktivering av utvidelsen feilet.

en: Return to the Dashboard
nb_NO: Returner til kontrollpanelet

note: translators: 1: dashboard link.
en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
nb_NO: Alle utvidelser ble installert og aktivert. %1$s

en: Dismiss this notice
nb_NO: Ignorer varsel

en: Update Required
nb_NO: Påkrevd

en: Recommended
nb_NO: Anbefalt

en: WordPress Repository
nb_NO: WordPress-katalog

en: External Source
nb_NO: Ekstern lenke

en: Pre-Packaged
nb_NO: Forhåndspakket

en: Installed But Not Activated
nb_NO: Installert, men ikke aktivert

en: Requires Update
nb_NO: Påkrevd

en: Update recommended
nb_NO: Anbefalt

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Laster ned installasjonspakken fra <span class="code">%s</span>…
nb_NO[1]: Laster ned installasjonspakken fra <span class="code">%s</span>…

en: Installed version:
nb_NO: Installer utvidelser

en: Plugin
nb_NO: Utvidelse

en: Source
nb_NO: Kilde

en: Plugin activation failed.
nb_NO: Aktivering av utvidelsen feilet.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
nb_NO: Installerer utvidelse %1$s (%2$d/%3$d)

note: translators: 1: plugin name, 2: error message.
en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
nb_NO: En feil oppstod under installasjon av %1$s: <strong>%2$s</strong>.

note: translators: 1: plugin name.
en: The installation of %1$s failed.
nb_NO: Installasjonen av %1$s feilet.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
nb_NO: Installerings- og aktiveringsprosessen starter. Prosessen kan ta en stund på noen verter, så vennligst vær tålmodig.

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed and activated successfully.
nb_NO: %1$s installert og aktivert.

en: Show Details
nb_NO: Vis detaljer

en: Hide Details
nb_NO: Skjul detaljer

en: All installations and activations have been completed.
nb_NO: Alle installasjoner og aktiveringer er utført.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
nb_NO: Installerer og aktiverer utvidelser %1$s (%2$d/%3$d)

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
nb_NO: Installasjonsprosessen starter. Prosessen kan ta en stund på noen verter, så vennligst vær tålmodig.

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed successfully.
nb_NO: %1$s er installert.

en: All installations have been completed.
nb_NO: Alle installasjoner er utført.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
nb_NO: Installerer utvidelse %1$s (%2$d/%3$d)

en: Background Color
nb_NO: Styrer tekstfarge på bildetekst.

en: Border Color
nb_NO: Styrer tekstfarge på bildetekst.

en: Left
nb_NO: Venstre

en: Right
nb_NO: Høyre

en: Center
nb_NO: Senter

en: Continue
nb_NO: Fortsett

note: translators: The search query.
en: Search results for: %s
nb_NO: Søkeresultater for: %s

en: Error 404 Page
nb_NO: 404-feilside

note: translators: Date.
en: Daily Archives: %s
nb_NO: Daglig arkiv: %s

note: translators: Date.
en: Monthly Archives: %s
nb_NO: Månedlig arkiv: %s

note: translators: Date.
en: Yearly Archives: %s
nb_NO: Årlig arkiv: %s

en: Back to Parent Page
nb_NO: Tilbake til hovedside

en: Please enter correct details for this required field.
nb_NO: Vennligst skriv inn korrekte detaljer for dette påkrevde feltet.

en: Product
nb_NO: Produkt

en: Submit
nb_NO: Send

en: Loading the next set of posts...
nb_NO: Laster flere innlegg...

en: Link
nb_NO: Vis "Les mer"-lenke

en: No Icons
nb_NO: Bildetekst Bakgrunnsfarge

en: Show
nb_NO: Vis

en: Yes
nb_NO: Ja

en: No
nb_NO: Nei

en: 0 Comments
nb_NO: 0 kommentarer

en: 1 Comment
nb_NO: 1 kommentar

en: Pages:
nb_NO: Sider:

en: Page
nb_NO: Side

en: Upload
nb_NO: Last opp

en: Price
nb_NO: Pris

en: Image
nb_NO: Bilde

en: Delete
nb_NO: SLETT

en: Code
nb_NO: Klikk rediger-knapp for å endre kode.

en: Sorry, there has been an error.
nb_NO: Beklager, det har skjedde en feil.

en: Invalid file type
nb_NO: Feil filtype

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Background
nb_NO: Styrer tekstfargen på Tittel

en: Portfolio
nb_NO: Portefølje

en: Caption
nb_NO: Bildetekst

en: Video Options:
nb_NO: Video-alternativer

en: Video Aspect Ratio
nb_NO: Video-alternativer

en: Caption Font Size
nb_NO: Bildetekst skriftstørrelse

en: Caption Color
nb_NO: Bildetekst farge

en: Caption Background
nb_NO: Bildetekst Bakgrunnsfarge

en: Caption Background Color
nb_NO: Bildetekst Bakgrunnsfarge

en: Button
nb_NO: Knapp

en: Button #1
nb_NO: Knapp #1

en: Click here to view button option descriptions.
nb_NO: Trykk her for å se valg-beskrivelsene for knapper.

en: Adjust the button shortcode parameters for the first button.
nb_NO: Juster kort-kode parameterene for den første knappen.

en: Button #2
nb_NO: Knapp #2

en: Adjust the button shortcode parameters for the second button.
nb_NO: Juster kort-kode parameterene for den andre knappen.

en: Layout
nb_NO: Velg oppsett for søkeresultat-siden.

en: Wide
nb_NO: Vidde

en: Display Copyright Area
nb_NO: Vis Copyright-området

en: Background Image
nb_NO: Bakgrunnsbilde

en: Use 100% Width Page
nb_NO: Bruk 100% bredde på siden

en: Disable First Featured Image
nb_NO: Deaktiver first featured bilde

en: Full Width
nb_NO: Full bredde

en: Half Width
nb_NO: Halv bredde

en: Project URL
nb_NO: Prosjekt-URL

en: Show Author
nb_NO: Vis forfatter

en: Show Comments
nb_NO: Vis kommentarer

en: Show Related Posts
nb_NO: Vis relaterte poster

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Light
nb_NO: Høyre

en: Blog
nb_NO: Blogg

en: Excerpt
nb_NO: Utdrag

en: Full Content
nb_NO: Fullt innhold

en: Excerpt Length
nb_NO: Lengde på utdrag

en: Post Title
nb_NO: Tittel på innlegg

en: Author Info Box
nb_NO: Forfatter info-boks

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Date Format
nb_NO: Datoformat

en: Google Map
nb_NO: Google-kart

en: Google Map Address
nb_NO: Google-kart adresse

en: Info Box Content
nb_NO: Infoboks-innhold

en: Title Font Size
nb_NO: Tittel fontstørrelse

en: Title Color
nb_NO: Tittelfarge

en: Controls the background color for the events calendar filter bar.
nb_NO: Styrer tekstfarge på bildetekst.

en: Extra
nb_NO: Ekstra

en: Related Posts / Projects
nb_NO: Relaterte prosjekter

en: Related Posts / Projects Speed
nb_NO: Relaterte prosjekter

en: Slideshow Speed
nb_NO: Bildefremvisning hastighet

en: Mobile Logo
nb_NO: Google-kart bredde

en: Menu
nb_NO: Beskrivelsen vises i menyen dersom valgt tema støtter det.

en: Main Menu Item Padding
nb_NO: Rediger meny-element

en: Project Details
nb_NO: Prosjektdetaljer

en: Search Results Layout
nb_NO: Oppsett for søkeresultat

en: Number of Search Results Per Page
nb_NO: Antall søkeresultater per side

en: Date
nb_NO: Dato

en: Categories
nb_NO: Kategorier

en: Tags
nb_NO: Emneord

en: Share This Story, Choose Your Platform!
nb_NO: Del denne artikkelen: velg din plattform!

en: Previous Post
nb_NO: Forrige innlegg

en: Next Post
nb_NO: Neste innlegg

en: Couldn't find what you're looking for!
nb_NO: Kunne ikke finne det du leter etter!

en: If you want to rephrase your query, here is your chance:
nb_NO: Hvis du ønsker å omformulere forespørselen din, har du muligheten nå:

en: Search ...
nb_NO: Søk …

en: This author has not yet filled in any details.
nb_NO: Denne forfatteren har ennå ikke fylt inn noen detaljer.

en: Edit profile
nb_NO: Rediger profil

en: Read More
nb_NO: Les mer

en: Billing Address
nb_NO: Betalingsadresse

en: Shipping Address
nb_NO: Leveringsadresse

en: Additional Information
nb_NO: Tilleggsinformasjon

en: Review &amp; Payment
nb_NO: Sammendrag og betaling

en: Have A Promotional Code?
nb_NO: Har du en kampanjekode?

en: Default Order
nb_NO: Standardrekkefølge

en: Popularity
nb_NO: Popularitet

en: Rating
nb_NO: Rangering

en: Search...
nb_NO: Søk ...

en: Email:
nb_NO: E-post:

en: Phone:
nb_NO: Telefon:

en: days
nb_NO: dager

en: hours
nb_NO: timer

en: Date:
nb_NO: Dato

note: Template Name of the plugin/theme
en: Contact
nb_NO: Kontakt

[ctx: by author]
en: by %s
nb_NO: %s...
